Pintér József c. r. főtörzszászlós, balesethelyszínelő 27 éve dolgozik a rendőrség kötelékében. A rendőr szakközépiskolát követően motoros járőrkét teljesített szolgálatot a BRFK-n, majd 18 évnyi aktív balesethelyszínelői szolgálat után 2018. április 1-től látja el a Veszprémi Balesetmegelőzési bizottság feladatait, ami magába foglalja többek között a baleset megelőzési előadások tartását az óvodás korosztálytól a nyugdíjasokig bezárólag, meglehetősen széles spektrumú hallgatóság között.
Az „Egy másodpercen múlik az élet” előadás-sorozat indulásáról: az alapgondolat 2013. decemberében fogalmazódott meg benne. Balesethelyszínelőként figyelve a világot úgy látta, hogy a 14 és 22 év közötti gyerekeknél a baleset-megelőzés terén nem kielégítő a tájékoztatás. Ők már az úgynevezett és sokat emlegetett „Z” generáció, akik a digitális világ rohamos fejlődése miatt, sok esetben teljesen el vannak szakadva a valóságtól. Egy teljesen más világ már az övék, a napjaik szinte háromnegyed részét az interneten töltik, chat, facebook, messenger stb., egy teljesen újan kialakult sajátos nyelvezettel és világnézettel. Ekkor határozta el, hogy a hosszú évek során a balesethelyszínelőket érő rengeteg, sok esetben a családi életünkre kiható negatív inger, emberi sorsok érthetetlen módon való kettétörését látva, a rengeteg családi tragédia nem szabad, hogy feledésbe merüljön.
Pintér József minden ehhez kapcsolódó feladatot, fejlesztést, újítást egyedül végez. A visszaigazolások alapján úgy tűnik, hogy talált egy kis rést a fiatalok felé, akik elfogadják tőle a szakmai szakzsargon mellőzésével a hallgatóságnak megfelelő stílusban közölt információkat, annak ellenére, hogy ez nem online vagy virtuális módon érkezik hozzájuk. Az előadásokkal mindenképpen hagy valamiféle nyomot a lelkükben, ami kicsit óvatosabbá és megfontoltabbá teszi őket.
A BALESET feliratú tábla, ami mára az előadás-sorozat védjegyévé vált. A baleset szót tovább gondolva az egyes betűk jelentésére fűzi rá előadásainak témáit, amit nagy sikerrel fogad folyamatosan közönsége. Tehát BALESET: Biztonsági öv hiánya, Alkohol. Linkség, Előzés, Sebesség, Elalvás, Telefon.
Előadásait már minden korosztályban keresik, az óvodától az idős otthonokig, a fuvarozó cégektől az egyetemekig. A nemzetközi megmérettetés sem váratott sokáig magára 2020-ban Szerbiában az Ivan Saric műszaki középiskolában tartott előadásokat szinkrontolmáccsal. Az első baleset megelőzési film már három nyelven, angolul, németül és szerbül is vetíthető a közönségnek. A legnagyobb kihívást a talán SINOSZ /Siketek és Nagyothallók Országos Szövetsége/ felkérése jelentette számára, ahol hallás és beszédkárosodott embereknek tartott előadást jelnyelvi tolmáccsal! Az előadás sikerét tükrözi, hogy az azt követő baleset-megelőzési filmje a „Sötét árnyék” már jelnyelvi tolmácsolással kiegészítve, az ORFK engedélyével került fel a világhálóra.