MOBILITY AND TRANSPORT
European Road Safety Charter
Bieten Sie alternative Lösungen an

Bieten Sie alternative Lösungen an

Срещата се състоя в читалището в пазарджишкото село Братаница, селото, където през юли м.г. бившият спецполицай Владимир Панайотов прегази на пешеходна пътека 8-годишната Моника Стоименова.

В залата бяха дошли семейства от цялата страна, за да намерят заедно решение как да бъде спряна войната по пътищата

С главния обвинител тук беше и инж. Богдан Милчев, шеф на Института по пътна безопасност, окръжният прокурор на Пазарджик Албена Кузманова, представители на МВР и др.

Thursday, 24 November, 2022 - 09:00 to 14:00
Резиденция Бояна
Bulgaria

Asovictra has recently dedicated itself to uniting efforts with organizations from other countries and continents in order to update strategies to address the road scourge globally. We currently have correspondents in Madrid, Colombia, México and the State of California. We continue with representatives in Venezuela where one of our main offices operates.

Main Contacts:

Caracas Venezuela. President Anail Febres
California USA. Advisor Dr. Liliana Romero
Madrid Spain. Correspondent Eribert León

-Do you know how minors travel when they get on the school bus?
-Do you think that traveling is safe or only in regulations?
-What can we do as families so that our children travel safely?

In this talk we will inform you of the current regulations, how our minors travel when they get on the school bus and we will show you how to necessarily travel to be safe.

Wednesday, 23 November, 2022 - 17:30 to 18:30
Escola Amat i Targa, Carrer Massís del Canigó, 3
Spain

Přechod z extravilánu do obce má být proveden tak, aby bylo pro řidiče jasně zřejmé, že končí jeden dopravní režim (vysoká dovolená rychlost, žádná zástavba, žádní či skoro žádní chodci) a začíná zcela jiný dopravní režim (citlivé území se zástavbou a přítomností lidí, nutná nižší rychlost a ohleduplnost). Proto má být na okraji obce systematicky prováděn vjezd do obce například zklidňujícími opatřeními (vjezdový ostrůvek, zúžení silnice, změna povrchu vozovky, měřící radary apod.). Zajímá nás názor Vás – řidičů na vnímání vjezdu do obce.

Dobrý den, rádi bychom Vám položili několik otázek v rámci průzkumu bezpečnosti provozu elektrokol. Vyplnění dotazníku Vám zabere maximálně deset minut a Vaše odpovědi nám pomohou při vytváření lepších podmínek pro cyklisty.

Řidičský průkaz na zkoušku pro začínající řidiče, řízení s doprovodem od 17 let, preventivní kampaně cílené především na mladé muže a důraz na rozpoznání rizika a řešení krizových situací v autoškole jsou opatření, která mají pozitivní efekt na snížení nehodovosti začínajících řidičů. Na včerejší odborné mezinárodní konferenci v Poslanecké sněmovně za účasti ministra dopravy Martina Kupky se na tom shodli zahraniční i čeští experti. Konference byla věnována tématu zvyšování bezpečnosti mladých řidičů a legislativním návrhům, které v této oblasti připravilo Ministerstvo dopravy.

Na podzim stoupá počet střetů vozidel se zvěří
Může za to změna času a také snížená viditelnost.
O jak významný problém se jedná?
Kdy a kde ke střetům dochází nejčastěji?
Jaké jsou následky pro posádky vozidel?
Kde končí a k čemu jsou dále využívána těla uhynulých zvířat? Jaká existují řešení?

Na to vše získáte odpovědi v publikaci, jejíž spoluautorem je náš olomoucký kolega doc. RNDr. Michal Bíl, Ph.D.
Najdete ji na našem e-shopu: https://www.shopcdv.cz/cs/zvirata-na-silnicich

With the purpose of informing families about how their children travel on school transport and how to help them change it so that they travel really safely, we will be at ExpoNadó Sabadell on November 12 and 13.
From our stand we will offer information and show in a practical way how minors should travel when they get on school transport.

Pages

Subscribe to RSS - Bieten Sie alternative Lösungen an