MOBILITY AND TRANSPORT
European Road Safety Charter
Good Practice

Safe cycling infrastructure approach

  1. Português
  2. English

Safe cycling infrastructure approach

Organisation details

Lietuvos dviratininkų bendrija
Association
Contact name 
Paulius Bakutis
Telephone number 
+37065512381
Please describe the main road safety challenges/problems you have addressed or are addressing. 
Automobilių vairuotojų ir dviratininkų savitarpio pagarbos ir kultūros stoka. Reikalavimų neatitinkanti ir nesaugi dviratininkų infrastruktūra. Saugių dviračių takų jungčių miestuose trūkumas. Infrastruktūros projektuotojų ir politikų kompetencijų stoka.

Project activities

If you work together with external partners, list the most important partners and briefly describe their role. 
Lietuvos dviratininkų bendrija yra Europos dviratininkų federacijos narė (ECF). Svarstant sąjungos lygmens klausimus yra atsižvelgiama yra Lietuvos dviratininkų nuomonę. Bendrijos tarybos nariai dalyvauja ECF organizuojamose konferencijose visame pasaulyje, kur susitinka ir dalijasi patirtimi su kitų šalių dviratininkų atstovais. Lietuvos dviratininkų bendrija yra EuroVelo ženklo atstovė Lietuvoje. Per Lietuvą šiuo metu yra išsivingiavusios trys trasos: EuroVelo 10, 11 ir 13. Lietuvos dviratininkų bendrijos nariai bendrauja su savivaldybių atstovais, tam kad Euro velo trasa būtų patogi ir saugi dviračių turistams. Lietuvos dviratinikų bendrija šiuo metu aktytyviai bendrauja su Lietuvos automobilių kelių direkcija ir Susisiekimo ministerija dėl Lietuvos dviračių maršrutų plano (Nacionalinės dviračių trasos) sudarymo.
Please describe the project activities you carried/are carrying out and the time period over which these were implemented. 
Lietuvos dviratininkų bedrija įstaigta 1996 metais. Jos nariai aktyviai veikia jau 26-us metus.
List the actions you carried/are carrying out 
Date 
Sunday, 5 June, 2022

Evaluation

What has been the effect of the activities? 
Facebook grupėje, kurioje vyksta diskusijos dviračių infrastruktūros temomis yra virš 5600 narių. Šių žmonių keliamos temos, klausimai, įžvalgos daro poveikį visiems infrastruktūros naudotojams. Savivaldybių darbuotojai atsižvelgia į siūlomus pataisymus, tobulina nesaugią infrastruktūrą. Lietuvos dviratininkų bendrijos nariai analizuoja parengtus dviračių takų projektus ir pateikia apie dvidešimt pasiūlymų per metus.
Please briefly explain why your initiative is a good example of improving road safety. 
Kiekvienas prisijungęs prie grupės turi galimybę dalintis savo įžgalgomis bei diskutuoti. Taip keliamas ne tik vairuotojų žinių lygis, bet ir daromas realus poveikis infrastruktūros gerinimui, nes kiekviena diskusija pasiekia ir savivaldybių bei valstybinių įstaigų atstovus kurie planuoja ar projektuoja dviračių takus.
How have you shared information about your project and its results? 
Lietuvos dviratininkų bendrijos nariai nuolat bendrauja su žurnalistais ir pasisako kelių eismo taisyklių naujovių, infrastruktūros plėtros ir kitomis su saugiu dviračio vairavimu susijusiomis temomis.

Supporting materials

Grupė