MOBILITY AND TRANSPORT
European Road Safety Charter
Romania

Romania

ISO 3166-1 alpha-2 code 
RO
Thursday, 16 March, 2017 - 00:00 to Friday, 17 March, 2017 - 00:00
Sala multimedia
Romania
Monday, 13 March, 2017 - 00:00 to Wednesday, 15 March, 2017 - 00:00
Incinta școlii
Romania

Activitatea s-a desfasurat in curtea Scolii "Mihai Viteazul" Targoviste. Elevii claselor a III-a D, a IV-a B si C, au realizat trasee rutiere, avand ca scop consolidarea principalelor reguli de circulatie pe drumurile publice. Prin desenele realizate pe asfalt, elevii au demonstrat o buna cunoastere a regulilor de circulatie, a rolului indicatoarelor rutiere. Creativitatea lor s-a manifestat prin intermediul jocurilor de rol, puse in practica cu ajutorul imaginilor realizate. Coordonatorii activitatii: prof. Liciu Liliana, Andreescu Catalina, Nicolae Andra.

Activitate de informare privind semnificatia indicatoarelor rutiere si importanta cunoasterii acestora. Actiunea a avut loc in parteneriat cu Politia Targoviste. Au participat elevii de la clasele a II-aA, B, C, D, IIIC coordonati de cadrele didactice Stoia Mariana, Tudor Gabriela, Cojocaru Nadina, Pintoiu Stefania si Voicu Alexandra. Elevii au confectionat indicatoarele rutiere si au invatat semnificatia lor, au dezbatut probleme legate de siguranta lor pe drumul spre scoala.

Saturday, 25 February, 2017 - 00:00 to Tuesday, 28 February, 2017 - 00:00
Sala multimedia, Oraș
Romania
Sunday, 19 February, 2017 - 00:00 to Wednesday, 22 February, 2017 - 00:00
Sala multimedia
Romania
Wednesday, 29 March, 2017 - 00:00 to Saturday, 30 September, 2017 - 00:00
sectia de politie
Romania
Saturday, 11 March, 2017 - 00:00
Clubul Copiilor Breaza-Structura a Palatului Copiilor Ploiesti
Romania

Activități de informare a preșcolarilor, a elevilor și a cetățenilor din comună, privind regulile de circulație, întâlnire cu polițistul care i-a informat despre importanța respectării codului rutier.

Elevii claselor gimnaziale au realizat o vizita la Sectia de politie nr 1 si au realizat materiale privind siguranta si protectia privind circulatia pe drumurile publice

Pages

Subscribe to RSS - Romania